Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Przegląd prasy

Kolejny medal w Tokio! | Pewna wygrana z Łotwą | Odkryć szkolenie na nowo

Reprezentacja U21 spełniła swoje zadanie. Fot. Rafal Rusek / PressFocus

Weekendowy przegląd prasy rozpoczynamy od medalowych wieści z Tokio, po czym przejdziemy od razu do tematów piłkarskich – grała kadra U21, a w PZPN starają się na nowo wymyślić system szkolenia.

Złoto z Tokio

Mamy medal! Renata Śliwińska zwyciężyła w kategorii F40 w pchnięciu kulą, co pozwoliło jej nie tylko zdobyć złoty krążek, ale również ustanowić nowy rekord paraolimpijski w swojej kategorii – osiągnęła wynik 8,75 m.

Jak do tej pory, Polacy zdobyli już 24 medale paraolimpijskie – 7 złotych, 6 srebrnych i 11 brązowych. Tegoroczne igrzyska zakończą się już jutro natomiast prawdopodobne jest, że jeden z naszych medalów zostanie odebrany. Mowa o brązowym krążku zdobytym przez kolarzy torowych Marcina Polaka i Michała Ładosza, którzy są podejrzewani o stosowanie dopingu.

Więcej tutaj.

Reklama. Przewiń, aby kontynuować czytanie.
U21 wygrywa z Łotwą

Nie tylko reprezentacja Paulo Sousy wygrała swój mecz. Wczoraj na boisku zameldowała się kadra U21, która w eliminacjach do mistrzostw Europy pokonała Łotwę 2:0. Zdecydowanie najważniejszym zawodnikiem meczu był debiutujący Łukasz Poręba, który chyba nie mógł lepiej wyobrażać sobie tego meczu.

Na początku Polacy nie mogli dobrać się do bramki gospodarzy. Mimo prób, pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem i dopiero w 55. minucie do siatki trafił Michał Skóraś, któremu asystował Poręba. Po asyście przyszedł czas na gola, którego zdobył samodzielnie w 86. minucie.

Więcej tutaj.

Wymyślić szkolenie na nowo

Maciej Mateńko to nowy wiceprezes PZPN ds. szkolenia. W jaki sposób chce zmienić system, aby zaczął działać lepiej? Z jakimi problemami musi się zmierzyć? Odpowiedział na te i wiele innych pytań w wywiadzie udzielonym PS:

Potrzebna jest duża zmiana. Bardzo mocno musimy pomóc najmniejszym i średnim klubom w organizacji pracy. W większości z nich nie ma planu szkolenia, nikt tego nie kontroluje. O tych największych akademiach nie mówię.

Reklama. Przewiń, aby kontynuować czytanie.

Na razie żadnych radykalnych decyzji nie przewiduję. Toczy się tak, jak się toczy. Na wrzesień i październik są rozpisane akcje szkoleniowe we wszystkich kadrach, piłce kobiecej, futsalu – mecze, zgrupowania.

Więcej tutaj.

Komentarze

Te teksty mogą Cię zainteresować

Inne sporty

Przy okazji trwającego Australian Open zaczęliśmy się zastanawiać, jak stoi męski tenis w polskim wydaniu. W WTA mamy w końcu następczynię Agnieszki Radwańskiej –...

Quiz

W ciągu ostatnich 40 lat przez ligę angielską przewinęło się wielu świetnych napastników. Ale czy będziesz w stanie wymienić wszystkich, którzy w tym czasie...

Quiz

Z mistrzostw świata w 2002 i 2006 roku dobrych wspomnień nie mamy, ale… powspominajmy. Czy pamiętacie nazwiska, które Jerzy Engel zabrał na mundial w...

Piłka nożna

Nie pytajcie, skąd to wiemy. Po prostu mamy pewne informacje. Ekstraklasa 2021 będzie taka: #STYCZEŃ Na zgrupowaniach w Hiszpanii i innych Turcjach wszyscy dają...