Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Inne sporty

Co się dzieje z Jerzym Janowiczem? Zapomniany talent polskiego tenisa nie powiedział jeszcze ostatniego słowa

Jerzy Janowicz ma w planach powrót na tenisowe korty. / Foto Pawel Jaskolka / PressFocus

Przy okazji trwającego Australian Open zaczęliśmy się zastanawiać, jak stoi męski tenis w polskim wydaniu. W WTA mamy w końcu następczynię Agnieszki Radwańskiej – Igę Świątek. W ATP od razu do głowy przychodzą Hubert Hurkacz oraz Kamil Majchrzak. A pamiętacie takie nazwisko jak Janowicz? Jerzy Janowicz?

Zapomniany talent

Janowicz zajmuje obecnie 503. miejsce w rankingu ATP. Jest daleko. Bardzo daleko. Eksperci pokładali w mierzącym 203 centymetry Polaku ogromne nadzieje. Tenisista ma jednak ogromne problemy, by wrócić do czołówki. Najpierw przez długi czas nie mógł się uporać z kontuzją kolana, a gdy wydawało się, że wszystko jest w porządku, sport stanął na głowie z powodu pandemii koronawirusa. Zakazano rozgrywania wielkich imprez oraz mniejszych turniejów. To nie jedyna przeszkoda. Janowicz skończył już 30 lat, a okoliczności zewnętrzne nie napawają optymizmem co do powrotu.

Przed pojawieniem się pandemii Janowicz znalazł się w finale w Pau, a potem wygrał mecz singlowy w Pucharze Davisa. Od tego czasu nie pojawił się na korcie w oficjalnym spotkaniu.

Co słychać u Janowicza?

Kilka tygodni temu media obiegły zdjęcia Jerzego z synem Filipem. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Janowicz w trudnych, wręcz arktycznych warunkach wsiadł na rower i… zabrał syna na sanki. Forma jest. Super! To jak trening z obciążeniem i połączenie przyjemnego z pożytecznym – spędzanie czasu z rodziną oraz praca nad kondycją fizyczną. 

Reklama. Przewiń, aby kontynuować czytanie.

W grudniu 2020 roku Janowicz odbył wspólny trening z Agnieszką Radwańską oraz Martą Domachowską (swoją partnerką). Towarzystwo doborowe – dwie, wybitne polskie tenisistki.

Plany na 2021

Janowicz nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i chce kontynuować występy na tenisowych kortach. Liczy, że sytuacja na świecie uspokoi się i będzie mógł brać udział w mniejszych turniejach, gdy tylko te zostaną odmrożone po pandemii. Bacznie będziemy przyglądać się jego sytuacji. Dobrze byłoby mieć go znowu w czołówce najlepszych tenisistów na świecie. Ulubieńcem mediów nigdy nie był ze względu na swój charakter, ale takich ludzi świat sportu też potrzebuje. 

Komentarze

Te teksty mogą Cię zainteresować

Quiz

W ciągu ostatnich 40 lat przez ligę angielską przewinęło się wielu świetnych napastników. Ale czy będziesz w stanie wymienić wszystkich, którzy w tym czasie...

Quiz

Z mistrzostw świata w 2002 i 2006 roku dobrych wspomnień nie mamy, ale… powspominajmy. Czy pamiętacie nazwiska, które Jerzy Engel zabrał na mundial w...

Piłka nożna

Nie pytajcie, skąd to wiemy. Po prostu mamy pewne informacje. Ekstraklasa 2021 będzie taka: #STYCZEŃ Na zgrupowaniach w Hiszpanii i innych Turcjach wszyscy dają...

Piłka nożna

Dziś transfery piłkarzy to często skomplikowane transakcje. Zarabia nie tylko klub, ale też zawodnik i menedżerowie. Kwoty sięgają więc kosmicznego poziomu. Nie zawsze jednak...